شرایط نگهداری گیاه آپارتمانی پوتوس

  • آبیاری: گیاه به ۲ تا ۳ هفته آبیاری در فصول گرم نیاز دارد. یکی از راه های تشخیص گیاه به آب توجه به حالت برگ های ان است. زیرا در صورت خشکی خاک برگ ها به سمت پایین آویزان می شوند. از طرفی دیگر، آبیاری زیاد می تواند باعث پوسیدگی ریشه های گیاه شود.
  • نور: در صورت نگهداری پوتوس در محیط های پوشیده مانند خانه، به تابش نور غیر مستقیم نیاز دارد. توجه نمایید که بعضی از گونه های پوتوس در اثر عدم دسترسی به نور، رده های رنگی خود را از دست خواهند داد.
  • دما و رطوبت: با اینکه پوتوس می تواند تا دمای ۱۰ درجه سانتی گراد را تحمل کند. اما بهترین بازه دمایی برای نگهداری گیاه در خانه ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی گراد می باشد. در طول رشد گیاه اگر تمایل دارید برگ های پوتوس بزرگتر شوند آن را در معرض رطوبت بیشتر قرار دهید.
  • خاک و کوددهی: خاک باغچه به همراه ترکیبی از ماسه و خاک برگ مناسب است. گیاهان بعد از مدتی برای رشد به مواد غذایی بیشتری نیاز پیدا می کنند. در این حالت، کود گرین هر دو هفته یکبار می تواند نیازهای غذایی آن را تامین نماید.
  • تکثیر: از طریق قلمه زدن می توانید گیاه scindapsusرا تکثیر کنید. برای این کار ساقه را به چند قطعه برش دهید. بهتر است هر ساقه به همراه یک برگ باشد. سپس نمونه ها را برای ریشه دار کردن در داخل اب قرار دهید. بعد از ظهور ریشه آنها را به داخل خاک انتقال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *