آشنایی با گیاهان مناسب جلوی درب خانه

جلوی درب خانه خود را با گل و گیاه تزئین کنید. بهترین و زیباترین نمونه گیاهان مناسب جلوی درب خانه را بشناسید و جلوی در منزل خود را با این گل ها، آراسته کنید. یک ورودی خوشایند به مهمانان شما حس خوب منتقل می کند و حتی نشان دهنده هویت شما به عنوان یک صاحب خانه است، برای در ورودی خانه بیشتر از حیاط پشتی یا گلخانه داخلی وقت گذاشته، گیاهان مناسب جلوی درب خانه را شناخته و گل های زیبا پرورش دهید، چرا که همه در لحظه اول در ورودی شما را می بینند.

گیاهان مناسب جلوی درب خانه را می توان به آسانی پرورش دارد.

PETUNIA AXILLARIS گیاه اطلسی

از گیاهان مناسب جلوی درب خانه، گل های اطلسی هستند. این گیاه بسیار زیبا، معطر و بهشتی، با شکوفه های سفید برفی از خوشبوترین گل های جهان است، در شب عطر شبیه بوی وانیل و شیرین بیان این گل همه جا پخش می شود. از دیگر هم گروه های این گل می توان به دو مورد زیر اشاره کرد:


PETUNIA EXSERTA با شکوفه های قرمز رنگ


PETUNIA LIMONCELLO با شکوفه های زرد رنگ لیمویی

Twining Ivy گیاه پیچک

پیچک، گیاهی که با برگ های سبز خود زیبایی چشم نوازی به ورودی منزل شما داده و جز محبوب ترین گیاهان مناسب جلوی درب خانه می باشند. این گیاه را در نزدیکی نرده یا قسمت هایی از ساختمان که فرسوده شده می توان کاشت، پیچ پیچک رشد کرده و دور نرده ها یا هر قسمتی از ساختمان را می گیرد.

Musa ornate گیاه موز زینتی یا گلدار

Musa ornate گیاه موز زینتی یا گلدار را می توان در دو گلدان جدا کاشت و به صورت قرینه جلوی در ورودی خانه گذاشت.

pine trees درختان کاج مخروطی

pine trees درختان کاج مخروطی جز گیاهان مناسب جلوی درب خانه می باشند. این درختان نیز به صورت قرینه و در دو گلدان جلوی ورودی منزل بسیار زیبا جلوه خواهند کرد.

Viola گل های بنفشه

Viola گل بنفشه در تمام فصول سال گل می دهد و همیشه جلوی در ورودی منزل شما را سرسبز نگه می دارد و به همین دلیل از گیاهان مناسب جلوی درب خانه می باشد، انواع مختلفی از گل های بنفشه در رنگ ها و عطر های متفاوت وجود دارد که بسته به علاقه هر فرد می تواند از آنها برای کاشتن در باغچه یا گلدان مخصوص جلوی در استفاده ک

Irises گل زنبق

Irises گل زنبق این گیاه با داشتن تنوع رنگی در گل های خود یکی از گیاهان مناسب جلوی درب خانه می باشد. زمان گلدهی زنبق در اوایل خرداد ماه می باشد. این گل تحمل شرایط مختلف آب و هوایی را دارد و به همین دلیل یکی از محبوب ترین گیاهان برای پرورش در فضای باز است.


Hydrangea گیاه ادریسی یا هورتانسیا

Hydrangea گل ادریسی یا هورتانسیا، بومی چین و ژاپن است، در فضای باز به یک درختچه زیبا و زینتی تبدیل می شود. رنگ گل های این گیاه وابسته به اسیدیته خاک است. در خاک قلیایی رنگ گل این گیاه صورتی و در خاک اسیدی به رنگ آبی می باشد.

Geraniums گل شمعدانی

Geraniums گل شمعدانی به دلیل پرورش آسان خود، همیشه مورد توجه همگان است، این گل زیبا با طیف وسیعی از رنگ های زیبا، محیط اطراف شما را دلپذیر می کند. این گیاه در فصول گرم باید در بیرون از فضای خانه باشد ولی با شروع زمستان این گل را به داخل منزل انتقال داده و مانند یک گل آپارتمانی از آن نگهداری کنید.


Bougainvillea گل کاغذی


Bougainvillea گل کاغذی جز گل های زینتی بوده و بیشتر در فضای بیرون پرورش داده می شوند. گل کاغذی به صورت یک درختچه پر از گل رشد می کند و از گیاهان مناسب جلوی درب خانه می باشد. این گل در مناطق گرمسیری تقریبا یازده ماه از فصل را گل می دهد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *